A Csincsillákról amit tudni illik
- A csincsillák 15-20 évig élnek. Egy új csincsillatulajdonosnak tisztában kell lennie azzal, hogy bizony hosszú időre elkötelezi magát, ezért érdemes alaposan megfontolni, hogy ezt tudod-e vállalni!
- A csincsilláknak társaságra van szükségük - legyen az gazdi vagy egy másik csincsilla.
- Sok csincsilla nem is olyan dédelgetnivaló, mint amilyennek tűnik. Bár nagyon aranyosak, és bundájuk nagyon puha, eléggé félénkek, és nem igazán szeretik, ha ölbe veszik őket.
- Akár a többi rágcsáló, a csincsilla is szeret rágni. Emiatt otthonodat csincsilla-biztossá kell tenni, hogy a kisállat meg ne rágja az elektromos vezetékeket, vagy hogy le ne nyeljen a műanyaghoz hasonló mérgező anyagokat!
- Tágas ketrecet igényelnek.
- A csincsilláknak egyedi étrendjük van. A megfelelő étrend speciálisan számukra összeállított száraztápból és friss szénából áll.
- Vannak csincsillák, amelyek megeszik a friss zöldséget, azért te inkább szárítottat adj nekik, például répaszirmot, céklaszirmot! Gyümölcsök közül az almát nagyon szeretik, de csak kétnaponta adj nekik (körülbelül egy nyolcad almát egy alkalommal).
- Naponta fürdeniük kell, de nem vízben, hanem speciális, kvarcmentes homokban.
- A csincsilla éjszakai állat, és nagyon zajos tud lenni. Csak akkor helyezd el a hálószobádban, ha jó alvó vagy. Van olyan csincsilla, amelyik előbb-utóbb átveszi a gazdi életritmusát, de olyan is, amelyik nem!
A csincsilla kézhez szoktatása
A csincsilla mint minden állatka a pocakjával fogható meg leginkább etesd kézből, hogy megszokja az illatodat és a kezedet, minden alkalommal körbeszaglász majd lehet picit meg is rágogatja a kezed, de ne félj nem harap meg.
Idővel ha már nem fél a kezedtől óvatosan kiveheted a ketrecéből hagy szaladgáljon. A farka végét soha ne fogd meg mert letörhet és sajnos nem nő újra. A mellkasát és a farka elejét vastag részét fogd óvatosan mert a csontocskái is nagyon törékenyek.
Örömmel tölti majd el, hogy kint szaladgálhat ugrálhat a szabad térben!